مشاوره : 7561 117 0917

چراغی می خواهیم با روشنایی نسبتا زیاد جهت نصب روی پایه 3 متری پارکی ، چه چراغی را پیشنهاد می کنید ؟

چراغ هایی که تولید می شوند بطور کلی به سه صورت هستند 

اول چراغ هایی که فقط یک سر پیچ داخل انها نصب شده و توسط یک لامپ کم مصرف روشن می شوند

دوم چراغ هایی که داخل آنها لامپ گازی نصب میشود 

سوم چراغ هایی که داخل آنها لامپ ها یا ماژول های ال ای دی نصب می شوند 

میزان روشنایی هر چراغ بستگی به شار نوری آن دارد که عموما هرچه شار نوری بیشتر باشد ، لامپ بزرگ تر و درنتیجه چراغ و محفظه آن بزرگ تر است 

بنابراین در پاسخ به سوال ، بستگی به انتخاب نوع لامپ و میزان روشنایی ، چراغ انتخاب می شود و چراغ هایی که روی پای های پارکی نصب می شود چراغ های پارکی معمول یا چراغ های خیابانی که لوله گیر آنها در زیر چراغ قرار دارد 

جهت اطلاع از مشخصات چراغ ها یا قیمت ها می توانید به شماره مشاور تماس بگیرید 

محوطه ای دارم به ابعاد .... متر مربع ، چه برج نوری برای این چراغ و با چه تعداد چراغ استفاده کنم ؟

جهت مشخص کردن ارتفاع برج ، در ابتدا باید طول و عرض محوطه ای که می خواهیم روشن کنیم را داشته باشیم . و بعد از آن ارتفاع موانع موجود مثل درخت یا ساختمان را بدانیم . ارتفاع برج معمولا ده متر بیشتر از حداکثر اترفاع موانع موجود در محیطی که می خواهیم روشن کنیم انتخاب می شود .

در مرحله بعدا میزان روشنایی ، بستگی به پارامتر هایی مثل موانع ، میزان تیرگی محیط ، میزان حساسیت روشنایی محیط ، نوع چراغ و  چند عامل دیگر مشخص می شود 

ولی بهترین و اصولی ترین روش بازدید از محل و قرار دادن اطلاعات در نرم افزار های روشنایی مثل دیالوکس است 

در صورت درخواست اطلاعات بیشتر با شماره مشاور شرکت تماس بگیرید 

نحوه نصب برج نور یا دکل نور چگونه است ؟

بولتها در واقع میله گردهای ضخیمی هستند که از دل فونداسیون ریخته و محکم شده مخصوص برج نوری طبق یک نقشه خاص  ، بیرون آمده و سر این میلگردها رزوه می شود تا قابلیت بستن مهره را داشته باشد .

در واقع حدود دوهفته تا بیست روز قبل از نصب یک برج دکل روشنایی نصاب با توجه به ابعاد برج نور ، محاسباتی را جهت اندازه فونداسیون مورد نیاز این برج نور انجام داده و چاله متناسب آن را حفر می کند .

بعد از حفر چاله ، درون چاله را با میلگرد های متناسب آرماتور بندی کرده و و یکسری میلگرد را دقیقاً مشابه شابلون ارسالی شرکت از درون این فونداسیون به صورت عمودی و به سمت بیرون آرماتور می بندد .

بعد از اتمام این مرحله درون چاله را پر از بتن می کند . البته بتن ریخته شده باید دارای مشخصات فنی دقیقی باشد که توانایی نگهداری سازه را در تنش های مختلف داشته باشد .

زمان استاندارد برای خشک شدن بتن 25 روز است و بهتر است که تا این زمان جهت نصب برج نور صبر کرد ، اما عملاً در هوای گرم بعضی از نصابان بعد از دو هفته اقدام به نصب سازه برج می کنند .

بعد از خشک شدن بتن و آماده شدن بستر برای نصب سازه برج نور ، قطعات از کارخانه به وسیله کامیون یا تریلی به صورت قطعات تفکیک شده در محل مورد نظر تخلیه می شوند .

توجه داشته باشید که وجود جرثقیل برای نصب سازه دکل روشنایی الزامی است . بعد از تخلیه قطعات از داخل کامیون ، نصاب قطعات مورد نظر را به ترتیب داخل هم قرار داده و به سیله ابزار مخصوص خود قطعات را به وسیه فشار در هم فرو می کند ( OVERLAP ) .

بعد از اینکه به صورت کامل قطعات داخل هم قرار گرفت ، جرثقیل سازه را بلند می کند و روی محل نصب می آورد ، تا بولتها دقیقاً درون سوراخهای مورد نظر قرار گیرند . سپس به آرامی سازه را به پایین می آورند و به وسیله مهره های متناسب آن را فیکس می کنند .

برج نور یا دکل نور چگونه تولید می شود ؟

معمولاً برجهای نور را در قطعات 6 متری با فاصله دهانه بالا و پایین خاص برای هر کدام از قطعات تعیین می شود . بعد از تعیین تعداد قطعات برج ، ابعاد دقیق هرکدام از آنها ، ضخامت ورق هر کدام از آنها ( ضخامت ورق قطعات پایینی باید بالاتر از قطعات بالایی دکل نور باشد تا بتواند وزن سازه را بهتر تحمل کرده و در تکانها و لرزش های به وجود آمده استقامت بیشتری داشته باشد ) ورق ها برشکاری می شوند

برج نوری چیست؟

برج نوری ، یک پایه فلزی مرتفع است که تعدادی پرژکتور را در بالای خود نگه داری می کند . این محصول جهت نورپردازی محوطه های باز شهری ، میدان ها ، بوستانها ، پارکها و … مورد استفاده قرار می گیرد .

آدرس ارتباطی ما

آدرس دفتر : خیابان قاآنی شمالی پلاک165
تلفن: 07132341694
و 07132308865
کارخانه شهرک صنعتی بزرگ شیراز 
071-37742153
موبایل : 09171177561

پست الکترونیک: info@tabeshgostaran.com