مشاوره : 7561 117 0917

نحوه نصب برج نور یا دکل نور چگونه است ؟

بولتها در واقع میله گردهای ضخیمی هستند که از دل فونداسیون ریخته و محکم شده مخصوص برج نوری طبق یک نقشه خاص  ، بیرون آمده و سر این میلگردها رزوه می شود تا قابلیت بستن مهره را داشته باشد .

در واقع حدود دوهفته تا بیست روز قبل از نصب یک برج دکل روشنایی نصاب با توجه به ابعاد برج نور ، محاسباتی را جهت اندازه فونداسیون مورد نیاز این برج نور انجام داده و چاله متناسب آن را حفر می کند .

بعد از حفر چاله ، درون چاله را با میلگرد های متناسب آرماتور بندی کرده و و یکسری میلگرد را دقیقاً مشابه شابلون ارسالی شرکت از درون این فونداسیون به صورت عمودی و به سمت بیرون آرماتور می بندد .

بعد از اتمام این مرحله درون چاله را پر از بتن می کند . البته بتن ریخته شده باید دارای مشخصات فنی دقیقی باشد که توانایی نگهداری سازه را در تنش های مختلف داشته باشد .

زمان استاندارد برای خشک شدن بتن 25 روز است و بهتر است که تا این زمان جهت نصب برج نور صبر کرد ، اما عملاً در هوای گرم بعضی از نصابان بعد از دو هفته اقدام به نصب سازه برج می کنند .

بعد از خشک شدن بتن و آماده شدن بستر برای نصب سازه برج نور ، قطعات از کارخانه به وسیله کامیون یا تریلی به صورت قطعات تفکیک شده در محل مورد نظر تخلیه می شوند .

توجه داشته باشید که وجود جرثقیل برای نصب سازه دکل روشنایی الزامی است . بعد از تخلیه قطعات از داخل کامیون ، نصاب قطعات مورد نظر را به ترتیب داخل هم قرار داده و به سیله ابزار مخصوص خود قطعات را به وسیه فشار در هم فرو می کند ( OVERLAP ) .

بعد از اینکه به صورت کامل قطعات داخل هم قرار گرفت ، جرثقیل سازه را بلند می کند و روی محل نصب می آورد ، تا بولتها دقیقاً درون سوراخهای مورد نظر قرار گیرند . سپس به آرامی سازه را به پایین می آورند و به وسیله مهره های متناسب آن را فیکس می کنند .

برج نور یا دکل نور چگونه تولید می شود ؟

معمولاً برجهای نور را در قطعات 6 متری با فاصله دهانه بالا و پایین خاص برای هر کدام از قطعات تعیین می شود . بعد از تعیین تعداد قطعات برج ، ابعاد دقیق هرکدام از آنها ، ضخامت ورق هر کدام از آنها ( ضخامت ورق قطعات پایینی باید بالاتر از قطعات بالایی دکل نور باشد تا بتواند وزن سازه را بهتر تحمل کرده و در تکانها و لرزش های به وجود آمده استقامت بیشتری داشته باشد ) ورق ها برشکاری می شوند

برج نوری چیست؟

برج نوری ، یک پایه فلزی مرتفع است که تعدادی پرژکتور را در بالای خود نگه داری می کند . این محصول جهت نورپردازی محوطه های باز شهری ، میدان ها ، بوستانها ، پارکها و … مورد استفاده قرار می گیرد .

آدرس ارتباطی ما

آدرس دفتر : خیابان قاآنی شمالی پلاک165
تلفن: 07132341694
و 07132308865
کارخانه شهرک صنعتی بزرگ شیراز 
071-37742153
موبایل : 09171177561

پست الکترونیک: info@tabeshgostaran.com